Επαγγελματική Εμπειρία

[:el]

  • 1 Μαρτίου 2013 – σήμερα

Διευθυντής, Ιατρείο Αρθροσκοπικής και Ελάχιστα Επεμβατικής Ορθοπαιδικής Χειρουργικής (Brilakis Orthopaedics) , Παλαιό Φάληρο Αττικής

  • 1 Σεπτεμβρίου 2016 – σήμερα

Επιμελητής, Γ’ Ορθοπαιδικής Κλινικής, ΥΓΕΙΑ, Αθήνα

  • 1 Ιουλίου 2016 – σήμερα

Επιμελητής, Κέντρο Αρθροσκόπησης και Χειρουργικής Ώμου Αθηνών, Αθήνα

  • Σεπτέμβριος 2012 – σήμερα

Υπεύθυνος Ιατρικού τμήματος γυναικείας ομάδας Basketball «Πανιώνιος ΓΣ»

  • Οκτώβριος 2015 – Σεπτέμβριος 2016

Υπεύθυνος Ιατρικού τμήματος γυναικείας ομάδας Basketball «Ολυμπιακός Πειραιώς»

  • 1 Οκτωβρίου 2013 – 31 Αυγούστου 2016

Επιμελητής, Ορθοπαιδικό Τμήμα Αθλητικών Κακώσεων, Κλινική Ψυχικού Ομίλου Ιατρικού Αθηνών, Αθήνα

  • 1 Απριλίου 2013 – 30 Ιουνίου 2016

Επιμελητής, Κέντρο Αρθροσκόπησης και Χειρουργικής Ώμου Αθηνών, Β’ Ορθοπαιδική Κλινική, Γενικό Νοσοκομείο ΙΑΣΩ General, Αθήνα

  • Μάρτιος 2013 – Ιούνιος 2014

Υπεύθυνος Ιατρικού τμήματος ανδρικής ομάδας Handball «Πανιώνιος ΓΣ»

  • 1 Απριλίου 2014 – 30 Σεπτεμβρίου 2014

Κλινικός και επιστημονικός συνεργάτης (Clinical and research Fellow), Κέντρο Αρθροσκόπησης και Χειρουργικής Ώμου Αθηνών, 2η Ορθοπαιδική Κλινική, Γενικό Νοσοκομείο ΙΑΣΩ General, Αθήνα

Με υποτροφία της Ελληνικής Εταιρείας Χειρουργικής Ορθοπαιδικής και Τραυματολογίας (ΕΕΧΟΤ)

  • 1 Οκτωβρίου 2012 – 31 Μαρτίου 2013

Κλινικός και επιστημονικός συνεργάτης (Clinical and research Fellow), Κέντρο Αρθροσκόπησης και Χειρουργικής Ώμου Αθηνών, 2η Ορθοπαιδική Κλινική, Γενικό Νοσοκομείο ΙΑΣΩ General, Αθήνα

Με υποτροφία της Ελληνικής Αρθροσκοπικής Εταιρείας (ΕΑΕ)

  • 1 Οκτωβρίου 2012 – 30 Σεπτεμβρίου 2013

Επιμελητής, τμήμα Ορθοπαιδικής Παίδων, Αθηναϊκή Κλινική MediClinic, Αθήνα

  • 8 Απριλίου 2008 – 31 Μαΐου 2012

Ειδικευόμενος Ορθοπαιδικής στην Β’ Ορθοπαιδική Κλινική του Εθνικού Καποδιστριακού Πανεπιστημίου Αθηνών – Γενικό Νοσοκομείο Νέας Ιωνίας «Κωνσταντοπούλειο»

  • 7 Σεπτεμβρίου 2010 – 6 Μαρτίου 2011

Ειδικευόμενος Ορθοπαιδικής – Εξάμηνη εκπαίδευση στο τμήμα Άνω άκρου και Μικροχειρουργικής του Γενικού Νοσοκομείου Κηφισιάς «ΚΑΤ»

  • 18 Δεκεμβρίου 2009 – 17 Ιουνίου 2010

Ειδικευόμενος Ορθοπαιδικής – Εξάμηνη εκπαίδευση στο τμήμα Αθλητικών Κακώσεων του Γενικού Νοσοκομείου Κηφισιάς «ΚΑΤ»

  • Οκτώβριος 2005 – Απρίλιος 2008

Ιατρός υπεύθυνος για την ερασιτεχνική ομάδα αντρών και για τα τμήματα υποδομής του ποδοσφαιρικού σωματίου «ΑΕ Χαραυγή-Αστέρας»

  • 25 Σεπτεμβρίου 2006 – 8 Οκτωβρίου 2007

Ειδικευόμενος Ορθοπαιδικής στο Α’ Ορθοπαιδικό Τμήμα του Γενικού Νοσοκομείου Παίδων «Π. & Α. Κυριακού»

  • 4 Σεπτεμβρίου 2006 – 18 Σεπτεμβρίου 2006

Ιατρός υπόχρεος υπηρεσίας υπαίθρου στο Κέντρο Υγείας Διστόμου Βοιωτίας με μερική απόσπαση για πραγματοποίηση εφημεριών στο Ορθοπαιδικό τμήμα του Γενικού Νοσοκομείου Λιβαδειάς

  • 22 Απριλίου 2006 – 3 Σεπτεμβρίου 2006

Άμισθος παρατηρητής Ορθοπαιδικού τμήματος Γενικού Νοσοκομείου Λιβαδειάς

  • 8 Απριλίου 2005 – 7 Απριλίου 2006

Ειδικευόμενος Γενικής Χειρουργικής στο Παιδοχειρουργικό τμήμα του Γενικού Νοσοκομείου Πειραιά «Τζάνειο»

  • Ιανουάριος 2004 – Ιανουάριος 2005

Στρατιωτική θητεία στο Πολεμικό Ναυτικό με την ειδικότητα του Ιατρού.

  • Υπηρεσία σε πλοίο «Υ/Γ ΣΤΡΑΒΩΝ»
  • Υπηρεσία στο κέντρο κατάταξης «ΠΑΛΑΣΚΑΣ»
  • Εθελοντής στους Ολυμπιακούς Αγώνες 2004 ως ιατρός θεατών (εγκατάσταση Port Piraeus) και αθλητών (αγώνες Baseball).
  • Εθελοντής στους Παραολυμπιακούς Αγώνες 2004 ως διασώστης.
  • Οκτώβριος 2003 – Ιούνιος 2006

Ιατρός ποδοσφαιρικών αγώνων

Μέλος της υγειονομικής επιτροπής της Ένωσης Ποδοσφαιρικών Σωματείων Πειραιά[:]